Uyurgezerliğin nedenleri

Uyurgezerliğin nedenleri

Uyurgezerlik nedenleri uyurgezerlik sebepleri uyurgezerliğin nedenleri nelerdir uyurgezerliğin sebepleri nelerdir uyurgezerlik neden meydana getirir uyurgezerlik neden kaynaklanır sagliksiteniz.com’da! Uykunun en derin ve rüyasız olduğu evrelerde kişinin kendinde olmadan yataktan kalktığı…

Uyurgezerlik nedenleri uyurgezerlik sebepleri uyurgezerliğin nedenleri nelerdir uyurgezerliğin sebepleri nelerdir uyurgezerlik neden meydana getirir uyurgezerlik neden kaynaklanır sagliksiteniz.com’da!

uyurgezerligin-nedenleri

Uykunun en derin ve rüyasız olduğu evrelerde kişinin kendinde olmadan yataktan kalktığı ve dolaşmaya başlamadığı duruma uyurgezerlik denilmektedir. Bilincin kapalı olduğu uyurgezerlik sorunu ekseri yaşları 4-8 arasına olan çocukları etkilemektedir ancak, yetişkinlerde de görülmektedir. Uyurgezerlik sebepleri araştırılmalı ve nedenine yönelik gereken tedavi kısa zaman içinde uygulanmaktadır. Peki, uyurgezerlik nedenleri nelerdir?

Uyurgezerliğin ortaya çıkmasında rol oynayan en önemli faktör uykusuzluktur. Çalışma saatleri çok düzensiz olan, bozulan, uzun süreli uykusuzluk çeken kişilerin uyurgezerliğin nedenleri başında gelmektedir. Uykusuzluk sebebi ile meydana gelen yorgunluk da uyurgezerliği tetiklemektedir.

Streste uyurgezliğin nedenleri arasındadır. Stresin yanı sıra yabancı ortamda uyuma gibi etkenlerde uyurgezerliği ortaya çıkartan sebeplerdir. Alkol ve uyuşturucu ilaçlar uyurgezerliği meydana getiren sorunlardır.

Uyurgezerliğin nedenleri

Yeni Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir