Travmalar nasıl atlatılır?

Travmalar nasıl atlatılır?

Mütenevvi olaylar sonrasında husule gelen psikolojik travmadan kurtulma, travmadan kurtulma yolları ve travmadan nasıl kurtulunur sagliksiteniz.com’da, travmayı atlatma yollarından bahsettik. Yaşanan facia olaylardan sonra kişinin düştüğü travmatik ruh halinden kurtulmasını…

Mütenevvi olaylar sonrasında husule gelen psikolojik travmadan kurtulma, travmadan kurtulma yolları ve travmadan nasıl kurtulunur sagliksiteniz.com’da, travmayı atlatma yollarından bahsettik.

travmalarla-nasil-basa-cikilir

Yaşanan facia olaylardan sonra kişinin düştüğü travmatik ruh halinden kurtulmasını sağlayacak öneriler uzmanlarımızdan geldi. Travma olayları nasıl atlatılır, travmadan kurtulmak için ne yapılmalıdır uzman önerilerine göz atarak ve bu önerileri hayatımıza geçirerek psikolojik travmadan kurtulmak mümkündür.

Toplumsal travma, yas ve stres bozukluğu gibi durumlar insanların üzerinde deri etkiler bırakırlar. Olumsuz davranışlar sergileme, yaşa uygun davranmama, herkesten uzaklaşma, beslenmeye dikkat etmeme, şiddete meyilleşme, bakımına ihmal etme gibi birçok etken travma yaşamış olan kişilerde görülen bozukluklardır.

Travmadan kurtulmak için kesinlikle bireyler yalnız kalmamalıdır. Sevdiği şeyleri yapmaya çalışmalı, sevdikleri ile birlikte olmalıdır. Hobiler edinmek, her şeye rağmen hayata devam etmek gerektiğine inanmalısınız.Sizi anlayan ve destekleyen kişilerle bağınızı koparmayın.

Çevrenizden ve gerekiyorsa profesyonelden yardım alarak sıkıntılarınızı paylaşın. Yaşadığınız travma sonrası yasınızı yaşamak için kendinize önce biraz izin verin ve sonra bu durumdan kurtulma çabasına girin. Başınıza gelen olayın herkesin başına gelebileceğini düşünerek, kontrollü olmaya çalışın. Davranışları gözden geçirmek, hayatı düzene sokmak için planlar yapmak, değişiklikler yapmak ve size anlamsız gelen her şeyi hayatınızdan çıkartmak gerekir. Bugünü yaşamaya özen gösterin, geçmişten kurtulun.

Travmalar nasıl atlatılır?

Yeni Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir