Olumsuz İnsanları Yönetmenin Yolları

Olumsuz İnsanları Yönetmenin Yolları

Olumsuz düşünceleri ile hem bulundukları ortamın havasını değiştiren, hem ailesini mutsuz eden hem de iş hayatında sorunlar yaratan insanları yönetmenin yollarını uzmanlarımız açıkladı. Olumsuz insanlara nasıl davranmalı, işte yapılması gerekenler…

Sürekli her şeyin kötüsünü düşünen, olaylar ve durumlar karşısında olumsuz düşünceleri bulunan insanlarla yaşamak oldukça zordur. Olumsuz insanlarla birlikte olmak, sizinde ruhsal sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Etraflarında ki enerjiyi de emen bu insanlarla nasıl başa çıkılır, olumsuz düşünen insanlar nasıl yönetilir ve olumsuz insanların karşısında sizler ne yapmalısınız işte tüm merak ettiğiniz soruların yanıtı.

Bazı insanlar ne yaparsanız yapın olumsuz olmaya devam edecekler. Onların mutsuzluğu sadece dışarıdaki havaya ya da iş yerindeki durumlarına bağlı değildir, onlar tıpkı bir zehir gibi etraflarındaki enerjiyi de emeceklerdir. Hepimizin etrafinda olan bu insanlarla başetmek için aşagıdaki yöntemleri deneyin:

*Onlarla daha az zaman geçirin: Olumsuz insanların sağlığımıza zarar verdiği bilimsel olarak kanıtlandı. Neden daha fazla kendinize zarar veresiniz ki? Bundan sonra karşınıza olumsuz bir insan çıktığında onunla daha az zaman geçirmenin yollarını araştırın.

*Düşüncelerinizi dile getirin: Sadece onların yorumlarını dinlemekle kalmayın, kendi düşüncelerinizi de korkusuzca dile getirin. Eğer sessiz kalırsanız söylenenleri kabul ediyorsunuz anlamına gelebilir.

*Davranışlarında bir sorun yokmuş gibi davranmayın: Karşınızdakine olumsuz düşüncelerinin iyi bir şey olmadığını gösterin.

*Onların sorunlarını kendi sorununuz haline getirmeyin: Empati her ne kadar önemli bir özellik olsa da fazlası zararlı. Bir arkadaşınız ya da aile üyeniz size sorunlarını anlatmaya başladığında mesafenizi korumaya dikkat edin. Sizin onayınızı almak için hikayelerini abartıyor olabilirler.

*Konuyu değiştirin: Eğer konu olumsuz bir yöne doğru gidiyorsa hemen insiyatifi ele alın ve konuyu değiştirin.

*Sorunları değil çözümleri konuşun: Olumsuz insanlarla birliktesiniz diye çözümlerden bahsetmemezlik yapmayın. Onlara ‘Bunu nasıl çözebilirsin?’ ‘Sence onlar nasıl hissediyordur?’ gibi sorular sorarak farklı bir bakış elde etmelerini sağlayın.

*Onları geride bırakın: Hayatta bazen işimize yaramayan şeylerden kurtulmamız gerekir. Eğer bu kişi bir aile bireyi ise onunla geçirdiğiniz zamanı sınırlamayı deneyebilirsiniz.

Olumsuz İnsanları Yönetmenin Yolları

Yeni Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir