Mevsim değişikliği depresyonu belirtileri

Mevsim değişikliği depresyonu belirtileri

Cinsiyet ve yaş ayrımı gözetmeden ortaya çıkan depresyonun bir çeşidi olan mevsim değişikliği depresyonu belirtileri, mevsimsel depresyon belirtileri ve mevsim geçişlerinde depresyon belirtileri hakkında sizleri sagliksiteniz.com’da bilgilendirdik. Mevsim geçişlerinde görülen…

Cinsiyet ve yaş ayrımı gözetmeden ortaya çıkan depresyonun bir çeşidi olan mevsim değişikliği depresyonu belirtileri, mevsimsel depresyon belirtileri ve mevsim geçişlerinde depresyon belirtileri hakkında sizleri sagliksiteniz.com’da bilgilendirdik.

mevsimsel-depresyon

Mevsim geçişlerinde görülen depresyon hastalığı günümüz insanını hem sosyal, hem okul hem de iş hayatında zor bir dönem geçirmesine yol açabiliyor. Mevsim değişikliği olan ilk aylarda ortaya çıkan mevsimsel depresyonun belirtilerini yaşıyorsanız, kısa süre içinde uzman bir doktora muayene olarak mevsim değişikliği depresyonu belirtileri nasıl ortadan kaldırılır ve hastalık nasıl tedavi edilir öğrenmelisiniz.

Mevsim değişikliği depresyonu ya da bilinen diğer adıyla mevsimsel depresyon belirtileri başında enerji kaybı ve sürekli uyuklama isteği gelmektedir. Mevsim değişikliğinde ortaya çıkan depresyon hastalığının belirtileri arasında, hayattan zevk alamama, aşırı duygusal davranma, ağlama nöbetleri geçirmede yer alıyor.

Mevsimsel depresyon belirtileri üstelik bu kadarla da bitmiyor. Kişinin kendini sosyal hayattan soyutlaması, iştahta azalma ya da artış olması, dikkat dağınıklığı yaşama, ilgi eksikliği, iş ve okul performansında düşüklük, özgüven eksikliği ve cinsel isteksizlik de mevsimsel depresyon belirtileri başında gelen şikayetlerdir.

Mevsim değişikliği depresyonu belirtileri

Yeni Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir