Kan Yapıcı İçecekler

Kan Yapıcı İçecekler

Kansızlık bir çok insanın yüzleşmesi gereken bir rahatsızlıktır. Kalp çarpıntısı, halsizlik, uyku hali, baş dönmesi ve göz kararması gibi belirtiler gösteren kansızlık için kan yapan içecekler içebilirsiniz.

 

Kansızlık bir çok insanın yüzleşmesi gereken bir rahatsızlıktır. Kalp çarpıntısı, halsizlik, uyku hali, baş dönmesi ve göz kararması gibi belirtiler gösteren kansızlık için kan yapan içecekler içebilirsiniz. Kansızlık belirtileri görüldüğünde doktora gidip muayene olmanız gerekmektedir. Doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli şekilde kullanmalısınız.

 

Doktor tarafından verilen ilaçlara ek olarak doğal kan yapıcı içecekler tüketerek iyileşme sağlayabilirsiniz. Kan yapan içecekleri kansızlık şikayetleri oluşmadan da düzenli olarak kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan listede kansızlığa iyi gelen içeceklere yer verdik.

  • Kırmızı pancar suyu
  • Soya sütü
  • Kuşburnu çayı
  • Kaçiboynuzu çayı
  • Sulandırılmış üzüm
  • Dut pekmezi
  • Keten tohumu çayı

Yukarıda yer alan içecekleri düzenli olarak tüketmek kansızlığa iyi gelecektir. Kan yapan içeceklere ek olarak kan yapan besinlerden de yararlanabilirsiniz. Arı poleni, çiçek balı, tahin ve balık kan yapan yiyecekler arasındadır. Kansızlık yaşam kalitesini etkileyen ve ilerleyen evrelerde ciddi hastalıklar yaratabilen bir rahatsızlıktır.

 

Demir Açısından Zengin Besinler: Portakal, yumurta, elma, tavuk, balık, kuru kayısı, kuru üzüm, yeşil yapraklı sebzeler, tahin, pekmez, kırmızı et, karaciğer.

 

B9 İçeren Besinler: Karaciğer, turunçgiller, ceviz, fındık, baklagiller, koyu yeşil yapraklı sebzeler, yumurta sarısı.

 

B12 İçeren Besinler: Kabuklu deniz ürünleri, ton balığı, somon, peynir, süt, yumurta, et, karaciğer.

Kan Yapıcı İçecekler

Yeni Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir