İntihar etmek isteyen biri nasıl vazgeçirilir??

İntihar etmek isteyen biri nasıl vazgeçirilir??

İntihar etmek isteyen birine nasıl davranmalı intihar edecek biri nasıl vazgeçirilir intihar etmek isteyene nasıl yardım edilir intihar etmek isteyene nasıl davranılır intiharı düşünen birine nasıl davranmalı sagliksiteniz.com’da açıkladık. İntihar…

İntihar etmek isteyen birine nasıl davranmalı intihar edecek biri nasıl vazgeçirilir intihar etmek isteyene nasıl yardım edilir intihar etmek isteyene nasıl davranılır intiharı düşünen birine nasıl davranmalı sagliksiteniz.com’da açıkladık.

intihar-etmek-isteyen-birine-nasil-davranmali

İntihar etmek isteyen birini bu düşüncesinden vazgeçirmek biraz zor gibi görünse de, aslında iyi ve sağlıklı bir destek sayesinde ve intihar etmek isteyene nasıl davranılması gerektiği konusunda fikir sahibi olmakla kolayca bu düşünce giderilebilir.

İntihara meyilli olan bireylerin arasında iyi sosyal desteğe sahip ve evli olmak, sorumluluğunda yalnızca bir tane çocuğun bulunması, dini inancının intiharı haram olarak yasaklıyor olması, depresyonu ve madde bağımlılığı bulunmaması, tıbbi desteğe yakın olmak ve bunu en iyi düzeyde kullanmak, bir bakıcıyla iyi ilişkiler kurması intihara eğilim açısından koruyucu faktörlerdir.

İntihara teşebbüs ettiren sorun her ne ise tedavisi olduğu hastaya ve ailesine en güzel biçimde anlatılmalıdır. İntihar etme düşüncesi tavan yaptığı anlarda ise kişi hemen en yakın sağlık kuruluşuna ve psikiyatriste götürülmelidir. Hastaya verilecek desteğin çok kaliteli olması konusunda yakınlar, özellikle eşler ve ebeveynler en doğru şekilde bilinçlendirilmeli, ve intihar etmek isteyen kişi çok yakından takip edilmelidir. İntihar etmeyi düşünen birey uyurken bile yalnız kalmamalıdır.

İntihar etmek isteyen biri nasıl vazgeçirilir??

Yeni Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir