Distimik bozukluk tedavisi

Distimik bozukluk tedavisi

Distimik bozukluk tedavi distimik bozukluk nasıl tedavi edilir distimik bozukluk tedavisi tedavi distimik bozukluk nasıl geçer kronik depresyon tedavisi kronik depresyon nasıl tedavi edilir sagliksiteniz.com’da! Halk arasında kronik depresyon hastalığı…

Distimik bozukluk tedavi distimik bozukluk nasıl tedavi edilir distimik bozukluk tedavisi tedavi distimik bozukluk nasıl geçer kronik depresyon tedavisi kronik depresyon nasıl tedavi edilir sagliksiteniz.com’da!

distimik-bozukluk-tedavisi

Halk arasında kronik depresyon hastalığı olarak distimik, sürekli olarak kişinin kendisini mutsuz, huzursuz, keyifsiz hisseder, hiç bir şey yapmak istemez insanlardan uzaklaşmayı tercih eder ve aynı zamanda depresyon hastası olduğunu kabul etmeyerek kişiliğinin böyle olduğunu zanneder. Birçok kişi distimik bozukluk hastası olduğundan habersizdir.

Bir kişinin distimi olduğunun teşhisini koymak için tüm bu belirtileri en az 2 sene boyunca yaşamış olması gerekir. 2 senedir geçmeyen mutsuzluk, keyifsizlik, isteksizlik halleri distimiyi işaret eder. Depresyonun hafif ama uzun süre boyunca seyir eden haline distimi bozukluk denilmektedir. Distimik bozukluk hastalığının tedavisi için öncelikle hastanın depresyonda olduğunu kabul etmesi gerekir.

Distimik bozukluk tedavisi için ikna olan hastanın sabırlı olması da çok önemlidir. Distimi tedavisi yapılmadığı durumda fiziksel olarak ağrı, birkinlik ve herhangi bir iç hastalığı tetikleme gibi tehlikeleri bulunmaktadır.

Distimik bozukluk tedavisinde terapi önemli bir yere sahip olmaktadır. Fakat terapi tek başına yeterli bir tedavi yöntemi değildir. Terapi gibi ilaç tedavisi de tek başına yeterli olmaz. Bu iki tedavi yolu birlikte uygulanmalıdır. Hasta hem terapi görmeli hem de düzenli olarak ilaçlarını doktorunun önerdiği dozda ve uygun saatlerde almaya özen göstermelidir.

Distimik bozukluk tedavisi

Yeni Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir