Burun Akıntısına Kesin Çözüm

Burun Akıntısına Kesin Çözüm

Burun Akıntısına Kesin Çözüm: Burun akıntısı, çeşitli nedenlerden ortaya çıkan rahatsız edici bir sorundur. Hem sosyal hayatta hem de iş hayatında utanç duyulmasına neden olan burun akıntısına kesin çözüm için yapılması gerekenleri açıkladık.

Burun Akıntısına Kesin Çözüm

Burun akıntısı, çeşitli nedenlerden ortaya çıkan rahatsız edici bir sorundur. Hem sosyal hayatta hem de iş hayatında utanç duyulmasına neden olan burun akıntısına kesin çözüm için yapılması gerekenleri açıkladık.

 

Burun Akıntısına Kesin Çözüm Yöntemleri

 

  • Burun akıntısını durdurmak için soğan ve sarımsak yemekte etkili bir çözüm yoludur. Soğan ve sarımsak burun akıntısının anında kesilmesini sağlıyor.
  • Çam esansı karışımı da burun akıntısına kesin çözüm yöntemlerinden bir tanesidir. Çam esansı karışımını burnunuza çekerek, akıntıya anında dur diyebilirsiniz.
  • Bal ve çörek otunu karıştırıp yemenin de burun akıntısına çözüm olduğu bilinir.
  • Nane limon çayı demleyerek içmek ve zencefil çayı tüketmek de, burun akıntısına bitkisel tedavi yolları arasında sayabileceklerimizdir.

 

Burun Akıntısına Doğal Çözüm

 

Burun akıntısının ortadan kalkmasına yardımcı olacak en etkili yöntemlerden biri, limon kürüdür. Limon ve su karışımından hazırlanan bu kür tarifi ile burun akıntısına son vermek mümkün. Yapmanız gereken bir bardağın içine su doldurmak ve 8 damla limon suyu ilave etmek. Ardından bu limonlu suyu burnunuza çekin. Günde 3 kez yapılması yeterlidir.

 

Burun Akıntısına Bitkisel Çözüm

 

Burun akıntısının kesilmesinde bitkilerden de yardım alabilirsiniz. Zencefil kökü veya yaprağı, burun akıntısına bitkisel çözüm olacaktır. Yapmanız gereken, zenfecil kökü veya yaprağını iyice ezerek suyunu çıkartmak. Ardından bu suyu için. Zencefil kökü veya yaprağı suyu vücut dolaşımını artıracağı için, burun akıntısına iyi geliyor.

Burun Akıntısına Kesin Çözüm

Yeni Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir