Ayrılık Sonrası Yapılması Gerekenler

Ayrılık Sonrası Yapılması Gerekenler

Bir ilişkinin sonunun gelmesinin ardından yaşanan ayrılık acısını artık bir kenara bırakıp, kendinizi toparlamanızı vakti geldi. Makalemizde ayrılık sonra ne yapılmalı sorusuna yanıt verdik.

Biten bir ilişkinin yasını ömrünüz boyunca tutmanız gerekmiyor. Kendinizi yeni yaşamınıza adapte etmeli ve ayrılık acısından kurtulmalısınız. Ayrılık sonrası yapılması gerekenler hakkında önerilerde bulunan uzmanlarımızın bu tavsiyelerine kulak verebilirsiniz. Ayrılık sonrası dönemde neler yapılmalıdır, sizlerle.

İlişkinin sonunu gelmesi en sancılı dönemdir ve asıl sorun bu dönemi atlatırken yaşadıklarımızdır.

Çarşaflardan kurtulun

“Yatağınızdaki eski enerjiyi atmanız, anılarınızı tazelemekle aynı şeydir. Onunla beraber uyuduğunuz yatağa yepyeni nevresimler alın.”

Terleyin

“Bu ne demek? Kan akışınızı hızlandıacakaktiviteler bulmanız demek… Yoga hemrahatlatıcı, hem de zindelik verici özelliğiyle bu dönemde tam ihtiyacınız olan şey olabilir. Pilatesi, ya da tam tersi, sizi zorlayacak ağır egzersiz programlarını da deneyebilirsiniz. Böylece düşünecek daha az zamanınız olur.”

Makyajla savaş açın

“Görünüşünüzü yenilemek size iyi gelir. Zaten her kadın içgüdüsel olarak depresyon stresiyle bu şekilde savaşmayı seçer. Ben konuya farklı bir açıdan bakmanızı istiyorum: Mükemmel bir makyaj yaparsanız ağlayamayazsınız! Yine içgüdüleriniz gereği güzelliğinize kıyamazsınız. Bu yüzden sabah pijama ve yorgun suratla kalmak yerine makyajınızı yapın ve hazırlanın.”

15 dakikalık keder

“Onu düşünmek zorunda olduğunuzu biliyoruz. Acı tamamen yokmuş gibi davranamazsınız. Bu yüzden kendinize onu düşünmek ya da üzülmek için belli sınırlar koymanız gerekiyor. 15 dakika boyunca istediğiniz krizi geçirebilirsiniz. Fakat onu aramak gibi aptalca şeyler de yapmayın. 15 dakika sonunda o moddan çıkmaya kendinizi zorlayın.”
‘Sil’
“Telefonunuzda ‘sil’ tuşunun yerini biliyorsunuz değil mi? Facebook, twitter, MSN… Onunla ilgili tüm kaynaklardan kurtulun.”
Arkadaşlarınızla paylaşın

“Neler istediğinizi ve nasıl hissettiğinizi en yakın arkadaşlarınızla paylaşın. Büyük ihtimalle onlar sizi tanıyor olduklarından yapabileceklerinizi öngörecekler, fakat endişelerinizi dile getirin. Biri tarafından kontrol edilmeniz gerekiyorsa bunlar en yakın arkadaşlarınız olmak zorunda. Bekar kızlar geceleri düzenleyin. Sizi yalnız bırakmamalarını rica edin.”
Egonuzu güçlendirin
“Yeni bir hobi edinin. Hep denemek istediğiniz, fakat cesaret edemediğiniz tarifi deneyin. Ev partileri düzenleyin. En sevdiğiniz şarkıyı bağıra bağıra söyleyin. Yepyeni bir şeye başlayıp onu bitirdiğinizi görmek size iyi gelecektir. Belki bir süredir kullanmadığınız resim yeteneğinizi tazelemek istersiniz, kim bilir…”
Yeni bir arkadaş

“Eğer fırsatınız varsa bir evcil hayvan edinin. Onun size olan ilgisi ve sizin ona karşı olan sorumluluklarınız çok zinde hissetmenizi sağlayacak. Bir sürü kedisi olan orta yaşlı bekar kadınları belki şimdi anlamışsınızdır.”
Seyahate çıkın
“Uzaklarda yaşayan çok yakın bir arkadaşınızın yanına gidebilir, ya da tamamen yeni bir yer keşfedebilirsiniz. Her gün gördüklerinizden uzaklaşmak size iyi gelir. Fotoğraflar çekin ve kendinize hediyeler alın.”
Bir aylık arınma
“Hayır, çılgın diyet önerilerinden bahsetmiyoruz. ‘Dostça’ ayrılmış bile olsanız eski sevgilinizle ya da eşinizle en az bir ay boyunca kesinlikle görüşmemeniz gerekiyor. hiçbir şekilde, hiçbir vasıtayla ondan haber almayın.”

Ayrılık Sonrası Yapılması Gerekenler

Yeni Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir